+48 505 620 750
+48 887 778 687

adress

opinie     

Tłumacz polsko rosyjski NSGroup to fachowość, wiedza i najwyższej jakości przekłady od native speakera!

tlumacz-polsko-rosyjski2

Tłumacz polsko rosyjski NSGroup wykonuje profesjonalne tłumaczenia z języka i na język rosyjski, niezależnie od ich tematyki i złożoności. Gwarantujemy, że realizowane przez naszych specjalistów przekłady, odznaczają się najwyższą jakością, a czas realizacji zamówienia jest maksymalnie krótki.

Powodzenie współpracy między naszą firmą i kontrahentami, zależy w dużej mierze od tego, czy klient rozumie cały proces tłumaczenia. W naszym przypadku, jego specyfika związana jest głównie z dwoma aspektami: branżową tematyką i podobieństwem języka rosyjskiego i polskiego, które wynika z ich wspólnego pochodzenia.

Sprawdź cennik tłumaczeń języka rosyjskiego

Tłumaczenie z polskiego na rosyjski i na odwrót, będzie wyglądało podobnie jak przekład na język czeski czy słowacki, ale w przypadku języków bardziej złożonych jak np. chiński, procedura translacji będzie się różniła. Tym co zawsze pozostaje takie samo, niezależnie do tłumaczonego języka, jest rezultat pracy tłumacza. Nie chodzi o to, aby tłumaczyć dokument dokładnie słowo po słowie, a jedynie o przekazanie sensu całej wypowiedzi. Tłumacz polsko rosyjski musi tak przełożyć tekst, aby był on zrozumiały dla odbiorców, a także poprawny pod względem stylistycznym i merytorycznym.

Specyfika branżowego tłumaczenia z języka polskiego na rosyjski

Tłumaczenia jakie realizuje tłumacz rosyjskiegojęzyka można podzielić na kilka grup, w zależności od tematyki przekładu:

Dokumentacja prawna i ekonomiczna

Tłumacz polski rosyjski

Dokumentacja z tego zakresu obejmuje zazwyczaj ważne kontrakty i umowy, będące nieodłączną częścią międzynarodowej współpracy. Właściciele firm prowadzących ponadnarodową działalność, doskonale wiedzą jak ważna jest w biznesie poprawność i dbałość o szczegóły, dlatego też mimo znajomości języka rosyjskiego i specyfiki tego rodzaju dokumentacji, jej przekład wolą powierzać specjaliście jakim jest tłumacz polsko rosyjski. Profesjonalne tłumaczenie powinno zawierać wszystkie informacje zawarte w oryginale, a także uwzględniać wymogi formalne dotyczące takich przekładów. Dokumentacja prawna i ekonomiczna często podlega tłumaczeniom przysięgłym, których realizacją może zająć się jedynie ekspert.

Stosunki międzynarodowe

Tłumaczenia tej kategorii dotyczą rozmaitych stosunków organizacji państwowych, przedsiębiorstw i osób prywatnych, skierowanych na wymianę informacji i koordynację współpracy. W tym przypadku tłumacz polsko rosyjski będzie skupiał największą uwagę na badaniu rzeczywistych związków między nimi i otrzymaniu informacji o współpracy z danym krajem w konsularnych urzędach i międzynarodowych instytucjach.

Akta prawne

W tym wypadku na pierwszy plan wysuwa się system prawny Federacji Rosyjskiej, stopień jego zgodności z prawem polskim, jak również właściwości tej branży, ekonomiki lub rolnictwa, z której pochodzi dokumentacja. Przekład akt mających zastosowanie w Rosji, to zadanie wymagające dogłębnej znajomości języka rosyjskiego, bezwzględnego doświadczenia w translacji tego typu dokumentów jak również wiedzy z zakresu prawa i znajomości związanej z nim terminologii.

Logistyka i transport

Tłumacz z polskiego na rosyjski

Dokumentacja z tej branży obwarowana jest szczególnymi wymogami formalnymi, w których największy akcent kładzie się na uzgodnienie zagadnień dotyczących usług transportowych. W tym zakresie tłumacz polsko rosyjski musi uwzględnić przede wszystkim aspekty związane z przekraczaniem ekonomicznych granic między Rosją, Białorusią i Kazachstanem, przepisami celnymi tych państw a także aktualnymi porozumieniami dotyczącymi przewozu towarów.

Reklama i marketing

To jeden z najbardziej specyficznych obszarów tłumaczeń, związany z unikatowym językiem, orientowanym na biznes reklamowy. W tym wypadku tłumaczenie będzie wiązać się z przekładem na rosyjski koncepcji marketingowych, obrotu towarów na wschodnim rynku itp.

Turystyka

Przekłady z branży turystycznej należą do najbardziej zrozumiałej i prostej sfery usług, jakie pełni tłumacz polsko rosyjski, która, tym niemniej, wymaga od niego dokładnej znajomości tradycji, geografii i stosunków społecznych w środowisku rosyjskim. Podejście Rosjan do wielu aspektów ich codzienności, jest zupełnie inne niż w świadomości turystów. W tym przypadku rola tłumacza polega na uwzględnieniu w przekładzie ważnych, z punktu widzenia turystyki, obszarów, a nie tylko na przetłumaczeniu najpopularniejszych folderów reklamowych hoteli. Każdy kraj jest wyjątkowy, a tłumacz musi podkreślić to w swoim przekładzie.

Tłumacz polsko rosyjski a tłumaczenia techniczne

Wyróżniliśmy ten rozdział, jako szczególny, ze zrozumiałych przyczyn: tłumaczenie dokumentacji technicznej, dot. rozmaitych urządzeń, instrukcji ich uruchomienia, dostawy i zamówień, a także innych komercyjnych projektów, wydaje się być nadzwyczaj ważne. Tłumaczenie takiej dokumentacji uznane jest za najbardziej złożone i odpowiedzialne, głównie ze względu na konsekwencje jakie mógłby nieść za sobą źle wykonany przekład. Mowa nie tylko o bezpieczeństwie i zdrowiu ludzi, ale także o możliwych katastrofach ekologicznych.

W języku technicznym, jak i całej tej branży w ogóle, istnieje mnóstwo specjalizacji, których specyfika powinna być ściśle uwzględniana przy tłumaczeniu. Niektóre obszary mogą podlegać ogólnej leksyce, jednak nawet wtedy jeden źle przetłumaczony termin, może mieć poważne konsekwencje. Właśnie dlatego, tak ważne jest, aby tłumacz polsko rosyjski realizujący przekłady techniczne, posiadał nie tylko doskonałe umiejętności językowe, ale był także fachowcem w określonej branży.

Firma NSGroup specjalizująca się w dziedzinie tłumaczeń, oferuje usługi w zakresie wszystkich wyżej wymienionych specjalności. Jeżeli potrzebujesz profesjonalnego przekładu w języku rosyjskim, skontaktuj się z nami mailowo lub telefonicznie.

Świadczymy pełen zakres usług tłumaczeniowych w całej Polsce: Białystok, Bytom, Bydgoszcz, Bielsko-Biała, Częstochowa, Chorzów, Dąbrowa Górnicza, Elbląg, Gorzów Wielkopolski, Gliwice, Gdańsk, Gdynia, Kraków, Koszalin, Kielce, Kalisz, Katowice, Lublin, Legnica, Łódź, Opole, Olsztyn, Poznań, Płock, Rzeszów, Rybnik, Ruda Śląska, Radom, Szczecin, Sosnowiec, Tychy, Toruń, Tarnów, Wrocław, Włocławek, Wałbrzych, Warszawa, Zielona Góra, Zabrze

Ceny na stronach firmy NSGroup mają charakter informacyjny i nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu art. 66 §1 KC. innych przepisów prawnych


Native Speakers Group - .:NSGroup:.on Google+