+48 505 620 750
+48 887 778 687

adress

opinie     

Tłumacz polsko węgierski to od lat doceniany fachowiec

Tłumacz polski węgierski

NSGroup to od lat doceniany pomocnik w sferze międzynarodowej współpracy. Świadczymy usługi w zakresie komunikacji językowej, oferując tłumaczenia w wielu językach i specjalizacjach. Jednym z obszarów naszej działalności są przekłady w języku węgierskim. Tłumacz polsko węgierski realizujący zlecenia w tym zakresie, to native speaker z wieloletnim doświadczeniem, dla którego tłumaczenia to nie tylko praca, ale przede wszystkim pasja.

Specyfika tłumaczeń polsko węgierskich

Węgierski należący do uralskiej grupy językowej, to język urzędowy Węgier a także jeden z oficjalnych języków Unii Europejskiej. Obecnie posługuje się nim ok. 15 mln. ludzi, głównie na Węgrzech, ale także na terenie Słowacji, Rumunii, Serbii, Ukrainy, Słowenii i Austrii. Mimo że język węgierski nie jest związany, z dominującymi w Europie językami indoeuropejskimi, wiele od nich zapożyczył, co jednak nie uczyniło go łatwiejszym w odbiorze dla użytkowników języków zachodnich. Tłumacz polsko węgierski musi zwracać uwagę przede wszystkim na te właściwości, które są charakterystyczne tylko dla języka węgierskiego i decydują o trudności jego przekładu. Do najważniejszych zasad, które tłumacz węgierskiego języka musi uwzględnić przy tłumaczeniu, należą:

  1. Pisownia dni tygodnia, miesięcy, historycznych zdarzeń itd., które w języku węgierskim rozpoczyna się od małej litery.
  2. Zasada zapisywania imion, gdzie najpierw podaje się nazwisko a następnie imię. Tłumacz polsko węgierski realizując tłumaczenie, musi doskonale wiedzieć jakie są ojczyste imiona węgierskie, gdyż w przypadku cudzoziemców, zapisu tego nie stosuje się.
  3. Sposób pisowni dat, który w węgierskiej wersji językowej wygląda następująco: rok-miesiąc-dzień.
  4. Gramatyka, która znacznie odróżnia się od gramatyki języków indoeuropejskich, np. w węgierskim nie występują rodzajniki, brak jest niektórych zaimków, zamiast przyimków stosuje się przedrostki itd.

Powyższe właściwości węgierskiego to tylko nieliczne z wielu, które tłumacz polsko węgierski musi umiejętnie przełożyć na język polski, tak aby tłumaczenie było w pełni zrozumiałe dla jego odbiorców. Bardzo ważne dla jakości przekładu są wiedza, doświadczenie i umiejętności jakie posiada tłumacz polsko węgierski, gdyż tylko profesjonalista jest w stanie przełożyć tekst zgodnie z wszystkimi zasadami gramatycznymi, leksykalnymi i fonetycznymi, przy zachowaniu sensu całej wypowiedzi.

Jakie tłumaczenia polsko węgierskie oferujemy?

Tłumacz polsko-węgierski

Firma NSGroup działając na rynku komunikacji językowej od wielu lat, zrzeszyła najlepszych ekspertów w dziedzinie tłumaczeń, dlatego też jesteśmy w stanie wykonać każdego rodzaju tłumaczenie, niezależnie od jego tematyki i złożoności. Do najczęściej zamawianych przekładów, jakie realizuje tłumacz polsko węgierski, należą:

  • Dokumenty osobiste, czyli dowody osobiste, świadectwa urodzenia i wszelkie inne papiery, które mogą być potrzebne np. w podróży do Węgier. Przekładem takich dokumentów zajmuje się przysięgły tłumacz polsko węgierski, który posiada kwalifikacje i uprawnienia niezbędne do realizowania tłumaczeń przysięgłych.
  • Dokumentacja techniczna, której tłumaczenie jest szczególnie trudne ze względu na specyficzną terminologię. W związku z tym, że pełni ona ważną rolę m.in. w kontaktach gospodarczych, naukowych itd., warto skorzystać z usług profesjonalisty jakim jest tłumacz polsko węgierski i cieszyć się z owoców udanej współpracy międzynarodowej.
  • Wszelkiego rodzaju sprawozdania, będące nieodłączną częścią działalności każdej firmy. Wiedząc jak ważną dla reputacji instytucji, pełni dobrze przetłumaczona dokumentacja, zadbaliśmy o to, aby tłumacz węgierskiego języka realizujący takie przekłady, był ekspertem w danej dziedzinie wiedzy i mógł tworzyć tłumaczenia spełniające międzynarodowe standardy jakości.

Wymienione wyżej tłumaczenia to tylko niektóre, spośród szerokiej oferty naszej firmy. Niezależnie od tego z jakim typem dokumentacji mamy do czynienia, dokładamy wszelkich starań, aby wykonane tłumaczenie było najwyższej jakości. Tłumacz polsko węgierski realizujący tego typu translacje to ekspert, którego wiedza i doświadczenie pozwalają na szybkie i efektowne tworzenie przekładów zgodnych ze wszystkimi wymogami formalnymi.

Jak wygląda fachowe tłumaczenie w zakresie języka węgierskiego?

Tłumacz polskiego węgierskiego

Stworzenie tłumaczenia poprawnego zarówno pod względem językowym jak i merytorycznym, wymaga odpowiednich kwalifikacji i dużego doświadczenia zawodowego, które jest niezbędne, aby tłumacz polsko węgierski mógł zostać uznany za eksperta.

Nasi tłumacze to specjaliści, którzy zdobywając wykształcenie na najlepszych uczelniach, odbywając praktyki w Polsce i za granicą, a przede wszystkim będąc native speakerami, są w stanie realizować nawet najbardziej złożone tłumaczenia.

Jesteśmy firmą, która otrzymuje rekomendacje największych, międzynarodowych instytucji, posiada prestiżowe certyfikaty i dyplomy, a to wszystko dzięki naszym współpracownikom, którzy wkładając w swoją pracę wielki wysiłek, otrzymują nagrodę w postaci zadowolonych z naszych tłumaczeń, klientów.

Jeżeli zdecydujecie się Państwo skorzystać z usług jakie świadczy tłumacz polsko węgierski, prosimy o kontakt z naszymi współpracownikami. Zachęcamy do wypełnienia ankiety, która daje możliwość wstępnej wyceny zamówienia. Dzięki temu możecie bezpłatnie skonsultować z nami szczegóły zamówienia i oszacować korzyści, jakie uzyskacie dzięki wybraniu naszej oferty.

Świadczymy pełen zakres usług tłumaczeniowych w całej Polsce: Białystok, Bytom, Bydgoszcz, Bielsko-Biała, Częstochowa, Chorzów, Dąbrowa Górnicza, Elbląg, Gorzów Wielkopolski, Gliwice, Gdańsk, Gdynia, Kraków, Koszalin, Kielce, Kalisz, Katowice, Lublin, Legnica, Łódź, Opole, Olsztyn, Poznań, Płock, Rzeszów, Rybnik, Ruda Śląska, Radom, Szczecin, Sosnowiec, Tychy, Toruń, Tarnów, Wrocław, Włocławek, Wałbrzych, Warszawa, Zielona Góra, Zabrze

Ceny na stronach firmy NSGroup mają charakter informacyjny i nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu art. 66 §1 KC. innych przepisów prawnych


Native Speakers Group - .:NSGroup:.on Google+