+48 505 620 750
+48 887 778 687

adress

opinie     

Tłumaczenia techniczne dla branży wydobycia i przetwórstwa ropy naftowej i gazu

Tłumaczenia dla branży wydobycia ropy i gazu

Wydobycie i przetwórstwo ropy naftowej i gazu jest jednym z ważniejszych obszarów naszej działalności w zakresie tłumaczeń technicznych. W ostatnich latach zespól NSGroup przetłumaczył dokumentację techniczną do projektów realizowanych przez firmy znane nie tylko na polskim, ale także na wielu zagranicznych rynkach.

Coraz powszechniejsza staje się sprzedaż ropy nie surowej lecz przetworzonej. Wiąże się to z powstaniem nowych obiektów w branży petrochemicznej, co zauważalne jest także w zwiększonej liczbie zleceń dotyczących tłumaczeń technicznych: od pojedynczych instrukcji i dokumentacji techniczno-ruchowych (DTR) instalacji petrochemicznych do projektów całych zakładów.

W tym samym czasie ruszają także budowy „klasycznych” inwestycji, na przykład: rurociąg Nord Stream, Kazachstan-Chiny, Jamał-Europa, Nabucco, gazociąg Transsaharyjski itd. W wielu z tych inwestycji swój mały wkład ma także firma NSGroup. Opracowywane przez naukowców nowe technologie wydobycia ropy naftowej (w tym Enhanced Oil Recovery (EOR)) i gazu ziemnego pozwalają przystąpić do wydobycia surowców w złożach wcześnie nieopracowywanych. Dobrym przykładem są piaski bitumiczne, czy "ciężka ropa" w Arabii Saudyjskiej, Wenezueli, Kanadzie.

Swój wkład w ten proces wnoszą również tłumacze techniczni NSGroup wykonując tłumaczenia rozmaitych opracowań naukowych, technicznych, technologicznych dla szeregu firm uczestniczących w tych przedsięwzięciach. Cieszymy się, że możemy przyczynić się do realizacji tak wielkich projektów oraz zapraszamy do korzystania z naszego wieloletniego doświadczenia.

Ropa naftowa i gaz ziemny odgrywają wiodącą rolę w przemyśle. Ropa naftowa to mieszanka węglowodorów, przeważnie płynnych. Przy wydobyciu ropy naftowej uwalniają się również gazy. Przetwórstwem ropy naftowej zajmują się rafinerie, a jej celem jest oddzielanie frakcji lekkich węglowodorów. Oprócz węglowodorów ropa naftowa zawiera różne elementy: tlen, azot, siarkę, nikiel. Z ropy naftowej otrzymywana jest benzyna, nafta, ligroina, olej napędowy, mazut. Z mazutu z kolei otrzymywana jest wazelina i parafina. W wyniku przetwórstwa mazutu otrzymywane są oleje przemysłowe: wrzecionowe, maszynowe, cylindrowe.

Tłumaczenia dla branży wydobycia i przesyłu gazu

Ten uproszczony schemat w niewielkim stopniu odzwierciedla złożony i wieloetapowy proces, dzięki któremu każdego dnia ogrzewamy nasze domy lub poruszamy się samochodami. Nasi tłumacze techniczni w firmie NSGroup świetnie rozumieją ile czasu, wysiłku, środków muszą poświęcić uczestnicy tego złożonego łańcucha. Pracując poza krajem, na terenach północnej Rosji czy w Kazachstanie, poznajemy zakres zagadnień, które musi opanować tłumacz.

Świadczymy pełen zakres usług tłumaczeniowych w całej Polsce: Białystok, Bytom, Bydgoszcz, Bielsko-Biała, Częstochowa, Chorzów, Dąbrowa Górnicza, Elbląg, Gorzów Wielkopolski, Gliwice, Gdańsk, Gdynia, Kraków, Koszalin, Kielce, Kalisz, Katowice, Lublin, Legnica, Łódź, Opole, Olsztyn, Poznań, Płock, Rzeszów, Rybnik, Ruda Śląska, Radom, Szczecin, Sosnowiec, Tychy, Toruń, Tarnów, Wrocław, Włocławek, Wałbrzych, Warszawa, Zielona Góra, Zabrze

Ceny na stronach firmy NSGroup mają charakter informacyjny i nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu art. 66 §1 KC. innych przepisów prawnych


Native Speakers Group - .:NSGroup:.on Google+