+48 505 620 750
+48 887 778 687

adress

opinie     

Tłumacz polsko chiński w NSGroup to fachowiec wysokiej klasy z bogatym doświadczeniem

Tłumacz polsko chiński

NSGroup to firma od ponad 20 lat świadcząca usługi w zakresie komunikacji językowej. Wykonujemy tłumaczenia na prawie wszystkie języki świata, nawet te najbardziej oryginalne jak język chiński. Ze względu na wzrost znaczenia Chin w gospodarce światowej, a co za tym idzie, konieczność przekładu ważnej dokumentacji w języku chińskim, tłumacz polsko-chiński stał się jednym z najczęściej poszukiwanych przez naszych kontrahentów specjalistą. Jako, że chiński uznawany jest za najbardziej złożony język świata, a jego tłumaczenie wymaga ogromnej wiedzy i doświadczenia, zadbaliśmy o to, aby tłumacz chińskiego języka pracujący w naszej firmie był najwyższej klasy fachowcem.

Charakterystyka języka chińskiego

Język chiński będący jednym z najstarszych języków świata, to oficjalny język ChRL, Tajwanu i Singapuru. Oprócz tego codziennie używany jest na całym świecie przez chińskich emigrantów, a ogólna liczba osób posługująca się językiem chińskim szacowana jest obecnie na 1,2 miliardów. Mimo że tak wiele ludzi zna język chiński to, ze względu na jego złożoność, tłumacz polsko-chiński okazuje się niezbędny, zwłaszcza w oficjalnych kontaktach międzynarodowych.

Tłumacz chiński polski

Zdaniem tłumaczy NSGroup tym, co charakteryzuje język chiński i jednocześnie stanowi o jego trudności, jest obecność wielu dialektów, które naukowcy skłonni są przypisywać do różnych grup językowych. Jedynym co łączy te dialekty to pismo hieroglificzne, natomiast wszystkie odmienności dialektalne powodują, że często nawet mieszkańcy sąsiednich miast chińskich mają kłopoty ze zrozumieniem swojego rodaka, nie mówiąc już o obcokrajowcach. Jak wynika z naszego doświadczenia, najlepiej z tymi trudnościami radzi sobie tłumacz polsko-chiński, będący native speakerem, który jako nosiciel języka chińskiego ma z nim codzienny kontakt, co przekłada się oczywiście na jakość tłumaczenia.

Właściwości tłumaczenia w parze polski-chiński

Język chiński, tak jak każdy inny język świata, posiada właściwości decydujące o jego specyfice i o trudności pracy, jaką musi wykonać każdy tłumacz polsko-chiński. Przekładając z języka i na język chiński, trzeba wziąć pod uwagę wszystkie jego własności gramatyczne, leksykalne i fonetyczne, z których najważniejsze są:

  1. Grupy dialektalne. Tak jak wcześniej wspomnieliśmy, występujące w języku chińskim dialekty stanowią duże wyzwanie zarówno dla osób uczących się go, jak również dla profesjonalnych tłumaczy języka chińskiego. Ważne jest, aby osoba realizująca przekład, posiadała duże doświadczenie i znała specyfikę poszczególnych dialektów na tyle, aby bez problemu wykonać tłumaczenie zrozumiałe dla danej grupy odbiorców.
  2. Homonimy, czyli wyrazy o identycznym brzmieniu lub pisowni (czasem i brzmieniu, i pisowni), które posiadają inne znaczenie. W języku chińskim ich liczba jest ogromna, a poprawne ich tłumaczenie wymaga doskonałej znajomości języka oraz kultury i historii, gdyż często tłumacz polsko-chiński może określić znaczenie takich słów jedynie na podstawie kontekstu całej wypowiedzi.
  3. Hieroglify, których liczba w języku chińskim wynosi ponad 80 tysięcy. Każdy z nich może oznaczać jednocześnie i literę, i sylabę, i całe słowo, co powoduje wiele niejasności. Pocieszeniem może być fakt, że duża część hieroglifów nie jest używana w nowoczesnym języku chińskim, a jedynie w dawnych i wyspecjalizowanych tekstach. Oczywiście profesjonalny tłumacz polsko-chiński musi na tyle znać pismo hieroglificzne, aby móc przetłumaczyć każdy rodzaj dokumentu.

Wymienione wyżej właściwości to jedynie nieliczne spośród wielu, które stanowią o specyfice języka chińskiego. Na podstawie kilku przykładów chcieliśmy pokazać, jak złożonym zadaniem jest przekład w jego zakresie i, że tylko profesjonalny tłumacz polsko chiński jest w stanie sprostać temu wyzwaniu.

Tłumaczenia przysięgłe w języku chińskim

Tłumacz polsko chiński przysięgłe

W związku z tym, że Chiny pełnią ważną rolę w światowej gospodarce, język chiński jest przedmiotem tłumaczenia międzynarodowej dokumentacji. Jako, że jej przekład uznawany jest za jeden z najtrudniejszych typów translacji, może się go podjąć jedynie tłumacz przysięgły języka chińskiego. Specyfika tego rodzaju przekładów stawia przed tłumaczem wiele wymagań, z których najważniejsze dotyczy kierunkowego wykształcenia, gdyż dokumentacja podlegająca tłumaczeniom przysięgłym odnosi się do wąskich specjalizacji tj. prawo, medycyna itd. Oczywiście, tak jak w przypadku zwykłych przekładów, przysięgły tłumacz chińskiego języka musi doskonale władać językiem chińskim zarówno w mowie jak i piśmie oraz posiadać bogate doświadczenie zawodowe, które jest niezbędne do tworzenia przekładów spełniających międzynarodowe standardy jakości. Wiedząc, jak ważną rolę pełnią w dzisiejszym świecie tłumaczenia przysięgłe zadbaliśmy o to, aby były one wykonywane przez fachowca, posiadającego wszystkie wymagane uprawnienia i kwalifikacje.

Jakość tłumaczenia chińskiego języka w NSGroup

Ze względu na złożoność języka chińskiego i trudności w jego przekładzie, tylko nieliczne biura tłumaczeniowe proponują usługi w tym zakresie. NSGroup wychodząc naprzeciw Państwa oczekiwaniom, zrzeszyła najlepszych specjalistów, wśród których jest rówież tłumacz polsko-chiński, który oferuje przekłady z języka polskiego na chiński i na odwrót.

Realizujemy każdego rodzaju tłumaczenia, niezależnie od ich tematyki i złożoności, a te najbardziej wymagające powierzamy ekspertowi jakim jest tłumacz przysięgły języka chińskiego. Wiedza, bogate doświadczenie zawodowe oraz opracowane przez lata metody pracy pozwalają nam na tworzenie najlepszej klasy przekładów.

Wiedząc, jak duże znaczenie dla jakości translacji mają kompetencje tłumaczy, stale dbamy o rozwój naszych pracowników, zapewniając im szkolenia zarówno na polskim jak i zagranicznym rynku usług tłumaczeniowych. Ponadto, w celu zwiększenia wydajności i efektywności pracy, tłumacz polsko-chiński wykorzystuje w procesie tłumaczenia nowoczesną infrastrukturę informatyczną, która daje coraz więcej możliwości.

W celu nawiązania współpracy prosimy o kontakt mailowy lub telefoniczny. Nasz konsultant odpowie na wszystkie Państwa pytania i uzgodni szczegóły zamówienia.

Świadczymy pełen zakres usług tłumaczeniowych w całej Polsce: Białystok, Bytom, Bydgoszcz, Bielsko-Biała, Częstochowa, Chorzów, Dąbrowa Górnicza, Elbląg, Gorzów Wielkopolski, Gliwice, Gdańsk, Gdynia, Kraków, Koszalin, Kielce, Kalisz, Katowice, Lublin, Legnica, Łódź, Opole, Olsztyn, Poznań, Płock, Rzeszów, Rybnik, Ruda Śląska, Radom, Szczecin, Sosnowiec, Tychy, Toruń, Tarnów, Wrocław, Włocławek, Wałbrzych, Warszawa, Zielona Góra, Zabrze

Ceny na stronach firmy NSGroup mają charakter informacyjny i nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu art. 66 §1 KC. innych przepisów prawnych


Native Speakers Group - .:NSGroup:.on Google+