+48 505 620 750
+48 887 778 687

adress

opinie     

Tłumaczenia konsekutywne

Firma NSGroup oferuje ustne tłumaczenia na terenie Polski oraz poza granicami kraju. Jesteśmy gotowi zapewnić tłumaczenie konsekutywne oraz symultaniczne w każdym miejscu świata. Uwzględnimy wszystkie Państwa życzenia i profesjonalnie wykonamy postawione zadanie, przy jednoczesnej optymalizacji ceny usługi.

Uważa się, że tłumaczenie ustne jest tożsame z tłumaczeniem symultanicznym, jednak pojęcia te nie są synonimami. Symultaniczne tłumaczenie jest jednym z rodzajów tłumaczenia ustnego. Ogólnie rzecz biorąc tłumaczenie ustne można podzielić na dwie podstawowe kategorie - ustne konsekutywne i ustne symultaniczne, z których każde ma odrębne cechy i obszary zastosowania.

Tłumaczenie konsekutywne praktykuje się podczas prezentacji, seminariów, narad, z małą liczbą uczestników i wykonuje się następczo za mową występującego, który robi specjalne logiczne pauzy w celu umożliwienia wypowiedzi tłumacza w innym języku.

Cennik tłumaczeń konsekutywnych

tłumaczenia konsekutywne

Symultaniczne tłumaczenie praktykowane jest podczas spotkań z dużą liczbą uczestników: na konferencjach, sympozjach, zjazdach akcjonariuszy i tym podobnych. Prowadzi się je równolegle z mową występującego. Wymagane jest specjalistyczne wyposażenie, bowiem uczestnicy słyszą tłumaczenie w słuchawkach, a występujący nie przerywa swojej wypowiedzi. Wymaga to od tłumaczy najwyższej koncentracji, profesjonalizmu, jak również specjalnego przygotowania tj. uprzedniego zaznajomienia się z tematyką i terminologią spotkania. W związku z dużym fizycznym obciążeniem, tłumacze pracują w parach, po kolei, zmieniając się co 20 minut.

Osobnym rodzajem ustnego konsekutywnego tłumaczenia jest ustne przysięgłe tłumaczenie przeprowadzane podczas transakcji, finalizowanej w obecności notariusza z udziałem obywatela zagranicznego w charakterze jednej ze stron. W takich sytuacjach jednym z podstawowych wymagań jest przeczytanie tekstu dokumentu głośno w języku niemieckim, polskim, rosyjskim lub jakimkolwiek innym. Tłumacz wykonuje ustne tłumaczenie dokumentów dla obywatela zagranicznego.

Zamówienie na tłumaczenia ustne należy zgłaszać z kilkudniowym wyprzedzeniem przed planowanym spotkaniem lub nawet wcześniej, aby rozstrzygnąć wszystkie kwestie organizacyjne i dać tłumaczom możliwość przygotowania się.

Świadczymy pełen zakres usług tłumaczeniowych w całej Polsce: Białystok, Bytom, Bydgoszcz, Bielsko-Biała, Częstochowa, Chorzów, Dąbrowa Górnicza, Elbląg, Gorzów Wielkopolski, Gliwice, Gdańsk, Gdynia, Kraków, Koszalin, Kielce, Kalisz, Katowice, Lublin, Legnica, Łódź, Opole, Olsztyn, Poznań, Płock, Rzeszów, Rybnik, Ruda Śląska, Radom, Szczecin, Sosnowiec, Tychy, Toruń, Tarnów, Wrocław, Włocławek, Wałbrzych, Warszawa, Zielona Góra, Zabrze

Ceny na stronach firmy NSGroup mają charakter informacyjny i nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu art. 66 §1 KC. innych przepisów prawnych


Native Speakers Group - .:NSGroup:.on Google+