+48 505 620 750
+48 887 778 687

adress

opinie     

Profesjonalne tłumaczenie konsekutywne - cennik


Jak wygląda tłumaczenie konsekutywne?

OTRZYMAJ bezpłatną wycenę bez zobowiązań!

Usługi translacyjne w zakresie tłumaczenia konsekutywnego to jedna z ważniejszych dziedzin naszej działalności. Ze względu na złożoność takiego przekładu, tj. czas pracy, kwalifikacje i doświadczenie tłumacza, przygotowanie, zmienia się cennik usług. Zawsze stawiamy na indywidualne podejście do każdego zlecenia, zapewniając najwyższą jakość i umiarkowaną cenę - to powody, dla których klienci zostają z nami na lata.

Pozwól nam rozwiązać Twoje problemy!

  Blok 4 godzinyBlok 2x4 godzinyOferta specjalna*
Rozmowy od 280 zł od 480 zł od 40 zł/godz
Prezentacje, konferencje od 360 zł od 540 zł od 40 zł/godz

*Ceną specjalną objęte są języki: rosyjski, białoruski

 

 


Nie musisz wierzyć nam na słowo! Przeczytaj niżej co o nas piszą nasi klienci. Nie wystawiamy sami sobie opinii. Na każdą mamy potwierdzenie na piśmie!

 

 • Josera Polska Sp. z o.o.

  JoseraTłumaczenie: Jedna tłumaczka bez jakichkolwiek zarzutów, bardzo dobra, druga trochę słabsza w tłumaczeniu, poza tym bez zarzutów.Zapewnienie zaplecza technicznego i obsługa w tym zakresie: Bardzo dobre, bez zarzutów.

  cena45

  jakość45

  terminowość5

  obsługa5


  Wydawnictwo Naukowe Uniwersytetu Szczecińskiego

  Wydawnictwo Naukowe Uniwersytetu SzczecińskiegoWykonanie usługi tłumaczenia tekstów różnego typu przez firmę NSGroup jest dla nas satysfakcjonujące. Jesteśmy zadowoleni z wyników współpracy, a to świadczy o profesjonalizmie wykonawcy.

  cena50

  jakość50

  terminowość50

  obsługa50


  Salonsztuki.net

  Salonsztuki.netWykonanie usługi tłumaczenia tekstów różnego typu na stronę www.salonsztuki.net przez firmę NSGroup jest dla nas satysfakcjonujące. Jesteśmy zadowoleni, że korzystając z obsługi jednej firmie możemy skorzystać z różnego rodzaju tłumaczeń i specjalizacji tłumaczy, co w naszej branży jest szczególnie ważne i świadczy o profesjonalizmie każdej ze stron. Oszczędność czasu, jakość wykonanego zadania jest dla nas priorytetem. Firma NSGroup uwzględnia w swoim działaniu wsparcie Klienta poprzez dokonywanie tłumaczeń w sytuacjach pilnych.

  cena50

  jakość40

  terminowość50

  obsługa50


  Wojskowa Akademia Techniczna

  Wojskowa Akademia TechnicznaTekst przetłumaczony bardzo rzetelnie, precyzyjnie, z zachowaniem oryginalnej metodologii zastosowanej przez autora artykułu, np. podkreślenia, pogrubienia, kursywa itd. Czas przekazania tekstu przetłumaczonego – szybki, zgodny z wcześniejszymi ustaleniami. Pełna satysfakcja klienta.

  cena50

  jakość50

  terminowość50

  obsługa50

 

 


 

 Cennik na tłumaczenia konsekutywne

Co jeszcze warto wiedzieć o kształtowaniu cen na tłumaczenie konsekutywne

Mówiąc o tłumaczeniu konsekutywnym w tradycyjnym rozumieniu, jest to rodzaj przekładu ustnego, w którym tłumacz zazwyczaj stoi obok mówiącego, słuchając jego wypowiedzi i, w razie konieczności, sporządzając notatki. Przekład odbywa się w trakcie przerwy jaką robi orator, a która jest niezbędna dla przejrzystości całego przedsięwzięcia. Obecnie ten rodzaj translacji nabiera nowego znaczenia i docenia się jego oficjalny charakter, jednak trzeba pamiętać, że najwyższej jakości tłumaczenie może zapewnić jedynie doświadczony specjalista, obdarzony doskonałą pamięcią, posiadający dużą odporność na stres i umiejący maksymalnie skoncentrować swoją uwagę na pracy. Jest to niezbędne dla zrealizowania przedsięwzięcia, w którym trzeba przekładać obszerne, nie zawsze logiczne wypowiedzi i to kilka godzin pod rząd.

Od czego zależy cena tłumaczeń konsekutywnych?

Musisz skorzystać z usług tłumacza i nie wiesz ile zapłacisz za tłumaczenie konsekutywne? Cennik zależy od wielu czynników, z których najważniejsze to:

1. Język tłumaczenia

Umownie przyjęliśmy 3 cenowe grupy tłumaczeń.

  Język przekładuCena, zł/godz
I angielski, niemiecki, rosyjski, francuski od 70 (40)
II białoruski, bułgarski, chorwacki, czeski, duński, estoński, fiński, hiszpański, litewski, łotewski, macedoński, niderlandzki, norweski, portugalski, rumuński, serbski, słowacki, słoweński, szwedzki, ukraiński, węgierski, włoski od 90 (40)
III albański, arabski, armeński, azerski, chiński, grecki, gruziński, hebrajski, indonezyjski, irlandzki, islandzki, japoński, kataloński, kazachski, kirgiski, koreański, malajski, mongolski, tadżycki, tajski, turecki, turkmeński, uzbecki, wietnamski od 150

2. Ilość tłumaczy

Tłumaczenie konsekutywne przy niedużych przedsięwzięciach może być wykonywane przez jednego tłumacza, jednak w przypadku bardziej złożonych zleceń lepiej skorzystać z usług lub nawet więcej specjalistów. Wpłynie to nieznacznie na cennik za tłumaczenie konsekutywne, ale pozwoli zdecydowanie lepiej zarządzać całym procesem przekładu. Po zapoznaniu się ze szczegółami zlecenia nasz menadżer pomoże Państwu określić niezbędną ilość tłumaczy.

3. Kwalifikacje i doświadczenie tłumacza

 Cena tłumaczenie konsekutywne

Wartość pracy wysokiej klasy specjalisty z dużym doświadczeniem i znajomością specyficznych branż, będzie równać się wyjściowej stawce, a nawet może ją przekraczać. W przypadku, gdy tłumaczenia podejmuje się świeżo upieczony absolwent filologii, stawka będzie znacznie niższa, co jednak przekłada się na jakość przekładu.

 

4. Długość pracy

Ze względu na organizację całego procesu tłumaczenia, określa się minimalny czas wynajęcia tłumacza i wynosi on 2 godziny, natomiast jeżeli z usług specjalisty korzysta się od 2 dni w górę, to klientowi przysługują znaczne zniżki.

5. Niestandardowy czas pracy

W przypadku konieczności tłumaczenia np. w godzinach wieczornych (np. po 20:00) stawka za usługi tłumaczeniowe wzrasta.

6. Czas na przygotowanie

Koszt usługi będzie się zmieniał w zależności od tego kiedy zamówimy tłumaczenie, i ile w związku z tym tłumacz będzie miał czasu na przygotowanie się do pracy. Cena może dodatkowo wzrosnąć, gdy konieczne jest sprowadzenie wyjątkowego eksperta.

7. Zamówienie dodatkowych usług

Jeżeli zamówienie obejmuje cały komplet usług, np. wynajęcie tłumacza symultanicznego, a także sprzętu i organizację przedsięwzięcia- można liczyć na zniżki.

8. Stała współpraca

Dla klientów, którzy współpracują z nami przez dłuższy czas przygotowaliśmy szczególnie korzystną ofertę!

Czym jest tłumaczenie konsekutywne?

 Tłumaczenie konsekutywne a cena

Osoby, które nie zajmują się na co dzień tłumaczeniami zazwyczaj nie wiedzą dokładnie na czym polega proces przekładu, jak kształtują się ceny tłumaczeń, czy też czym różni się tłumaczenie konsekutywne od symultanicznego. Przecież i w tym, i w tym przypadku orator mówi, a tłumacz w miarę możliwości przekłada jego słowa na inny język. Bardziej doświadczeni tłumacze robią to szybciej i bez widocznego napięcia, natomiast ci z mniejszymi umiejętnościami i praktyką mają z tym duże trudności, i nierzadko potrzebują pomocy. Oczywiście kompetencje tłumaczy są wyznacznikiem jakości pracy niezależnie od tego czy jest to przekład symultaniczny czy tłumaczenie konsekutywne. Cennik każdego z nich znacznie się różni, przy czym zawsze powinien uwzględniać realne kwalifikacje i wkład włożony w realizację zlecenia.

W odróżnieniu od tłumacza symultanicznego, konsekutywny nie ma możliwości zmieniać się z kimś po 20 minutach pracy i często musi liczyć tylko na siebie. Nawet gdy cena za tłumaczenie konsekutywne jest zbliżona do symultanicznego, nie należy zapominać, że w pierwszym przypadku tłumacz pracuje bez towarzysza i przekłada z wyłączeniem przerw 6-7 godzin, podczas gdy czas intensywnej pracy tłumacza symultanicznego wyniesie zaledwie 3 godziny.

Okazuje się, że jeżeli przekład konsekutywny ma być przeprowadzony na najwyższym poziomie, to w wielu wypadkach jest bardziej intensywny niż tłumaczenie symultaniczne. Jednak patrząc na dzisiejszy rynek tłumaczeń, to więcej niż połowa przekładów realizowana jest w najlepszym wypadku za pomocą tłumaczeń "półsynchronicznych", bez specjalnego wyposażenia. Obecnie w zasadzie tylko na spotkaniach dyplomatycznych czy innych oficjalnych przedsięwzięciach stosuje się czyste tłumaczenie konsekutywne. Cennik takiej usługi uzależniony jest od wielu czynników, jednak najważniejsze wydają się kwalifikacje tłumacza i złożoność zamówienia.

Właściwości tłumaczeń ustnych

 Cennik tłumaczeń konsekutywnych

Każde biuro tłumaczeń realizuje zarówno przekłady pisemne jak i ustne, przydzielając je tłumaczom ze względu na ich specjalizację i dotychczasowe doświadczenie. Niezależnie do języka każdy typ translacji posiada swoje charakterystyczne właściwości, które wpływają też na obowiązujący w firmach komunikacji językowej cennik. Tłumaczenie konsekutywne czy symultaniczne wydaje się bardziej złożone niż pisemne, głównie ze względu na to, że ich realizacja wymaga doskonałej znajomości nie tylko języka obcego, ale także jego licznych dialektów. Dzisiaj rzadko używa się klasycznych form języka, a częściej spotykane jest włączanie do niego mowy potocznej i żargonowej. W większości języków z każdym rokiem przybywa zapożyczeń z języka angielskiego, co sprawiło, że stał się on najbardziej powszechnym językiem świata.

Wykonując przekład ustny tłumacz często napotyka niespodzianki, które bez odpowiednich umiejętności mogą przysporzyć sporych problemów. Największym wyzwaniem są wspomniane wcześniej dialekty, w których jedne i to same słowa mogą mieć różne znaczenie, mimo, że używa się ich w tym samym państwie, ale innym jego regionie. Tłumacz musi zachować spokój w każdej sytuacji, nawet wtedy gdy rozmowa przechodzi na poziom podtekstów, mimiki i gestów. Ważne jest, aby wykorzystując swoją wiedzę i doświadczenie potrafił odpowiednio przetłumaczyć wypowiedź z uwzględnieniem najmniejszych szczegółów.

Przekłady konsekutywne w Native Speakers Group

Jesteśmy firmą, która od lat realizuje zlecenia z zakresu tłumaczeń dla największych firm i osób prywatnych. Bazując na naszym doświadczeniu stworzyliśmy zespół ekspertów, których wiedza i umiejętności stanowią bazę dla jakości, jaką odznacza się każde nasze tłumaczenie konsekutywne. Cennik jaki Państwu oferujemy to najbardziej konkurencyjne na rynku połączenie wysokiej klasy usług i korzyści klientów.

W celu nawiązania współpracy prosimy o kontakt mailowy lub telefoniczny. Nasz współpracownik omówi z Państwem szczegóły zamówienia, oszacuje cennik za tłumaczenie konsekutywne i dobierze odpowiednich dla danego przekładu specjalistów.

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Świadczymy pełen zakres usług tłumaczeniowych w całej Polsce: Białystok, Bytom, Bydgoszcz, Bielsko-Biała, Częstochowa, Chorzów, Dąbrowa Górnicza, Elbląg, Gorzów Wielkopolski, Gliwice, Gdańsk, Gdynia, Kraków, Koszalin, Kielce, Kalisz, Katowice, Lublin, Legnica, Łódź, Opole, Olsztyn, Poznań, Płock, Rzeszów, Rybnik, Ruda Śląska, Radom, Szczecin, Sosnowiec, Tychy, Toruń, Tarnów, Wrocław, Włocławek, Wałbrzych, Warszawa, Zielona Góra, Zabrze

Ceny na stronach firmy NSGroup mają charakter informacyjny i nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu art. 66 §1 KC. innych przepisów prawnych


Native Speakers Group - .:NSGroup:.on Google+