+48 505 620 750
+48 887 778 687

adress

opinie     

Tłumacz przysięgły – cena jaką proponujemy jest bezkonkurencyjna!

Tłumaczenia przysięgłe – dlaczego są tak potrzebne?

Tłumacze przysięgli cennik

Ostatnie lata to czas ciągłej integracji Polski z członkami społeczności międzynarodowej, a także energicznego rozwoju współpracy z europejskimi, wschodnimi i azjatyckimi krajami. Wszystkie te procesy będące przejawem globalizacji, przyczyniły się do zwiększenia popytu na tłumaczenie dokumentacji prawnej, finansowej itd. W związku z tym, że przekład tego typu dokumentów obarczony jest ścisłymi przepisami prawa, jego realizacji może podjąć się jedynie tłumacz przysięgły. Cena jaką trzeba zapłacić za usługi takiego profesjonalisty, jest niczym w porównaniu do korzyści jakie może przynieść przekład wykonany zgodnie z międzynarodowymi standardami jakości.

Sprawdź cennik tłumaczeń przysięgłych

Konieczność przysięgłego tłumaczenia podyktowana jest przepisami obowiązującymi we wszystkich krajach, wedle których dokumenty wydane na terytorium zagranicznych państw są ważne jedynie z poświadczeniem tłumacza przysięgłego, który posiada wymagane kwalifikacje i uprawnienia.

Tłumaczenia przysięgłe - ich cena powinna być uzasadniona

Cena: tłumacz przysięgły

Wartość usług tłumaczeniowych od zawsze była wysoka, zwłaszcza tych, których wykonaniem zajmuje się profesjonalista tj. tłumacz przysięgły. Cena tego typu przekładów jest, z zasady, standardowa, i może się zmieniać jedynie ze względu na ilość dokumentacji mającej podlegać tłumaczeniu. Należy więc uznać, że w takich dokumentach nie dopuszcza się jakichkolwiek błędów, a co za tym idzie poprawek, które mogłyby wpłynąć na wartość zamówienia.

Istnieją pewne wytyczne, które określają ile trzeba będzie zapłacić za usługi, jakie świadczy tłumacz przysięgły. Cennik będzie uzależniony od złożoności, tematyki i objętości tekstu. Do najbardziej pracochłonnych przekładów zalicza się tłumaczenia dokumentacji naukowej, technicznej, medycznej i prawnej, co związane jest z ich specyficzną terminologią i wąską specjalizacją, jaką musi posiadać podejmujący się ich przekładu tłumacz przysięgły. Cena wzrasta wraz ze złożonością tłumaczenia. Ze względu na objętość dokumentacji, wartość przekładu oblicza się albo określając stałą cenę za 1125 znaków, albo opierając się na koszcie tzw. standardowej strony tłumaczenia, przy czym wszelkie znaki interpunkcyjne jak i spacje, wliczają się w ogólną ilość znaków.

Niezależnie do ostatecznej wartości tłumaczenia przysięgłego, warto powierzyć jego realizację firmie, której pracownicy posiadają wysokie kwalifikacje, umożliwiające im wykonanie przekładu spełniającego najwyższe standardy jakości. Cena tego typu tłumaczeń podyktowana jest zwykle jakością pracy tłumacza i dlatego też warto zainwestować w najlepsze usługi.

Rodzaje tłumaczeń przysięgłych

Cennik tłumacz przysięgły

Opierając się na potrzebach klientów, sformułowane zostały podstawowe rodzaje tłumaczenia przysięgłego, wyróżnione ze względu na tematykę. Każdy typ przekładu charakteryzuje się specyficznymi właściwościami i wymaga dużej odpowiedzialności od jego wykonawcy, którym w tym przypadku jest tłumacz przysięgły. Cena poszczególnych przekładów różni się ze względu na typ dokumentacji i jej złożoność. Przyjrzyjmy się więc jak kształtuje się wartość konkretnych usług:

  • Tłumaczenie przysięgłe wszelkich dokumentów osobistych (akty urodzenia, prawo jazdy, świadectwa, dyplomy itp.). Ceny tłumaczeń tego typu są zazwyczaj wysokie, co związane jest z ich złożonością i odpowiedzialnością jaka ciąży na tłumaczu. To on odpowiada za terminowość oddania dokumentacji, prawidłowe przetłumaczenie ważnych punktów w tekście tj. nazwiska, inicjały, nazwy organizacji czy pieczęcie.
  • Tłumaczenia przysięgłe dokumentacji ekonomicznej (umowy, kontrakty itp.). Praktyka pracy z tym rodzajem dokumentów pokazuje, że bardzo często w ich przekładzie bierze udział nie jeden, ale kilku ekspertów, co nie sprzyja jednolitości tekstu, zwłaszcza pod względem stylistycznym, a zdarzają się też błędy merytoryczne. Ograniczenia czasowe jakie zazwyczaj towarzyszą tego typu tłumaczeniom, stawiają wykonawcę przed dużym wyzwaniem, dlatego też warto zadbać o to, aby realizował je jedynie doświadczony i profesjonalny tłumacz przysięgły. Cena takiej usługi zależy przede wszystkim od wspomnianej terminowości jak i objętości zamówienia. Zazwyczaj dokumentacja nie przekracza więcej niż 5 stron, tak więc cena jest zadowalająca dla większości zleceniodawców.
  • Tłumaczenia przysięgłe dokumentacji prawnej (wszelkiego rodzaju akty, ustawy itp.). Specyfika tego typu przekładu jest zbliżona do poprzedniego, przy czym wyróżnia się skomplikowaną terminologią prawniczą. W związku z koniecznością znajomości systemów prawnych, a także wymaganą umiejętnością sprawnego posługiwania się charakterystycznym nazewnictwem, realizacji takich dokumentów, może podjąć się jedynie odpowiednio wykwalifikowany tłumacz przysięgły. Cena przekładów jest podyktowana ich złożonością i swoistością.

Oglądnąwszy podstawowe rodzaje tłumaczenia przysięgłego, można z pewnością powiedzieć, że jedynym zadaniem klienta jest zwrócenie się do naszych tłumaczy. Reszta - tzn. wykonanie przekładu wyróżniającego się pod względem jakości na rynku usług tłumaczeniowych - należy do fachowców, którzy w naszej firmie współpracują z najlepszymi specjalistami. To pozwala na realizację tłumaczeń bezbłędnych, zarówno w warstwie merytorycznej jak i stylistycznej.

Ceny tłumaczeń NSGroup – najlepsze na rynku!

Byłoby niesprawiedliwym powiedzieć, że tłumaczenia przysięgłe należą do łatwych i nie są warte swojej ceny. Dokumenty podlegające pod tego typu przekłady pochodzą ze ściśle wyspecjalizowanych branż, dlatego też nie każdy tłumacz może podjąć się ich realizacji. Stworzenie przekładu przysięgłego o najwyższej jakości, wymaga dużej wiedzy, umiejętności, i przede wszystkim, doświadczenia.

Firma NSGroup od lat pozostając liderem na rynku komunikacji językowej zrzeszyła najlepszej klasy specjalistów, których praca doceniania jest przez kontrahentów z całego świata. Dbamy o to, aby każdy powierzony nam przekład trafił w ręce eksperta, jakim jest tłumacz przysięgły. Cena jaką proponujemy za tłumaczenia jest obecnie najbardziej konkurencyjna na rynku, przy niezmiennie wysokiej jakości usług!

Chętnie odpowiemy na wszystkie pytania odnośnie kosztów i terminów realizacji zamówienia, zawierania umów, kontraktów i innych aspektów współpracy. Prosimy o kontakt telefoniczny lub mailowy.

Świadczymy pełen zakres usług tłumaczeniowych w całej Polsce: Białystok, Bytom, Bydgoszcz, Bielsko-Biała, Częstochowa, Chorzów, Dąbrowa Górnicza, Elbląg, Gorzów Wielkopolski, Gliwice, Gdańsk, Gdynia, Kraków, Koszalin, Kielce, Kalisz, Katowice, Lublin, Legnica, Łódź, Opole, Olsztyn, Poznań, Płock, Rzeszów, Rybnik, Ruda Śląska, Radom, Szczecin, Sosnowiec, Tychy, Toruń, Tarnów, Wrocław, Włocławek, Wałbrzych, Warszawa, Zielona Góra, Zabrze

Ceny na stronach firmy NSGroup mają charakter informacyjny i nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu art. 66 §1 KC. innych przepisów prawnych


Native Speakers Group - .:NSGroup:.on Google+