+48 505 620 750
+48 887 778 687

adress

opinie     

Tłumacz polsko hiszpański w NSGroup to profesjonalista, którego potrzebujesz

Tłumacz polsko hiszpański

Firma NSGroup specjalizująca się w dziedzinie tłumaczeń, wykonuje przekłady na praktycznie wszystkie języki świata. W związku z rosnącą popularnością języka hiszpańskiego i kultury latynoamerykańskiej, tłumacz polsko hiszpański cieszy się szczególnym zainteresowaniem naszych klientów. Liczne wyjazdy do krajów hiszpańskojęzycznych a także rozwijająca się współpraca zagraniczna, wymusza konieczność korzystania z usług profesjonalistów tj. tłumacz polsko hiszpański, dlatego też zadbaliśmy o to, aby każdy pracujący u nas tłumacz hiszpańskiego był ekspertem w swojej dziedzinie.

Czym charakteryzuje się tłumaczenie z języka i na język hiszpański?

Język hiszpański będący oficjalnym językiem Hiszpanii i większości krajów Ameryki Łacińskiej, jest trzecim najpowszechniej używanym językiem na świecie. Obecnie liczba osób posługująca się nim, przekracza pół miliarda, z czego dla znacznej części tych ludzi hiszpański jest językiem ojczystym. Jak pokazuje nasza praktyka, tak powszechna znajomość języka, nie zmniejsza zapotrzebowania na usługi jakie świadczy tłumacz polsko hiszpański, a wręcz można zauważyć tendencję odwrotną. Związane jest to przede wszystkim z faktem, że język hiszpański będąc językiem urzędowym wielu międzynarodowych organizacji politycznych i gospodarczych, musi być przekładany przez ekspertów tj. tłumacz przysięgły hiszpańskiego.

Realizacja profesjonalnego tłumaczenia z języka hiszpańskiego na polski i na odwrót, wymaga, aby tłumacz polsko hiszpański oprócz doskonałych umiejętności językowych i doświadczenia zawodowego, posiadał także bogatą wiedzę na temat hiszpańskiej kultury, bowiem jej znajomość ma istotny wpływ na jakość przekładu. Należy także zaznaczyć, że zarówno tłumaczenia w formie pisemnej jak i ustnej mają specyficzne właściwości, które tłumacz polsko hiszpański musi uwzględnić w procesie translacji.

Tłumacz hiszpański

W przypadku tłumaczeń pisemnych, ważne jest, aby tłumacz hiszpańskiego swobodnie poruszał się wśród gramatycznych różnic, specyficznej terminologii i odmiennej stylistyki, cechującej zarówno jego język ojczysty jak i język tłumaczenia. Wszystkie właściwości charakterystyczne tylko dla jednego z tłumaczonych języków, sprawiają, że zadanie, jakie musi wykonać tłumacz polsko hiszpański znacznie się komplikuje. Na przykład, przy tłumaczeniu z języka i na język hiszpański, szczególną uwagę należy zwrócić na zdania z zaimkami, w których bardzo łatwo można popełnić błąd, niepoprawnie określając podmiot działania. Równie dużą ostrożność tłumacz polsko hiszpański musi zachować przy przekładaniu nazw własnych, których translacja i wymowa rządzi się określonymi zasadami.

Przechodząc do translacji ustnych, tłumacz polsko hiszpański powinien zwrócić uwagę na specyfikę tego rodzaju tłumaczenia i wykonać je zgodnie z wszystkimi wymogami. Jedną z podstawowych rzeczy, decydujących o jakości przekładu symultanicznego jest umiejętność analizowania mowy i szybkiego tłumaczenia, w pełni oddającego sens oryginalnej wypowiedzi. Taki rodzaj translacji z hiszpańskiego wymaga, aby tłumacz polsko hiszpański posiadał także wiedzę z zakresu intonacji języka potocznego, jego rytmiki, a także orientował się w różnicach dialektalnych, które są nieodłącznym elementem powstawania każdego języka.

Tłumaczenia przysięgłe języka hiszpańskiego w NSGroup

W związku z dużą rolą międzynarodowej dokumentacji, tłumaczenia przysięgłe stały się jednym z najczęściej zamawianych przekładów. Chcąc wyjść naprzeciw Państwa oczekiwaniom, włożyliśmy wiele wysiłku w stworzenie zespołu specjalistów, gotowych zrealizować każde tłumaczenie przysięgłe, niezależnie od jego tematyki. Jesteśmy jednym z nielicznych biur komunikacji językowej mogących poszczycić się ekspertem jakim jest tłumacz przysięgły hiszpańskiego. Trudność w znalezieniu profesjonalnych tłumaczy przysięgłych wynika przede wszystkim z dużych wymagań, jakim musi sprostać tłumacz polsko hiszpański, aby uzyskać uprawnienia do wykonywania tego zawodu. Specjaliści pracujący w naszej firmie, to ludzie dla których tłumaczenie jest nie tylko wymagającą pracą, ale przede wszystkim pasją, co znajduje odzwierciedlenie w najlepszej jakości przekładach.

Dlaczego warto wybrać NSGroup?

NSGroup będąc firmą z wieloletnim doświadczeniem, doskonale wie, że tylko wykwalifikowany tłumacz polsko hiszpański jest w stanie wykonać przekład, uwzględniający najważniejsze właściwości oryginalnego języka przy zachowaniu międzynarodowych standardów, dlatego też pracują dla nas jedynie eksperci. Dbamy o to, aby każdy tłumacz polsko hiszpański, oprócz wysokich kwalifikacji posiadał także bogate doświadczenie zawodowe, jak również stale poszerzał swoje kompetencje.

Wykonując tłumaczenia od ponad 20 lat wypracowaliśmy metody, dzięki którym w krótkim czasie wykonujemy nawet najbardziej wymagające tłumaczenia z zachowaniem międzynarodowych standardów jakości. Chcąc skorzystać z naszych usług, prosimy o kontakt mailowy lub telefoniczny.

Świadczymy pełen zakres usług tłumaczeniowych w całej Polsce: Białystok, Bytom, Bydgoszcz, Bielsko-Biała, Częstochowa, Chorzów, Dąbrowa Górnicza, Elbląg, Gorzów Wielkopolski, Gliwice, Gdańsk, Gdynia, Kraków, Koszalin, Kielce, Kalisz, Katowice, Lublin, Legnica, Łódź, Opole, Olsztyn, Poznań, Płock, Rzeszów, Rybnik, Ruda Śląska, Radom, Szczecin, Sosnowiec, Tychy, Toruń, Tarnów, Wrocław, Włocławek, Wałbrzych, Warszawa, Zielona Góra, Zabrze

Ceny na stronach firmy NSGroup mają charakter informacyjny i nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu art. 66 §1 KC. innych przepisów prawnych


Native Speakers Group - .:NSGroup:.on Google+