+48 505 620 750
+48 887 778 687

adress

opinie     

Język litewski

Język litewski

Język litewski (nazwa etniczna – Lietůvių kalbŕ) jest językiem urzędowym Litwy, uznany jest także jako jeden z oficjalnych języków Unii Europejskiej. Językiem litewskim posługuje się około 3 milionów mieszkańców Litwy i prawie 170 tysięcy osób na całym świecie: w Polsce, na Białorusi, wśród litewskich emigrantów na Łotwie, w Kanadzie, USA, Rosji, Brazylii, Argentynie, Niemczech, Australii, Wielkiej Brytanii.

Język litewski należy do grupy języków wschodniobałtyckich indoeuropejskiej rodziny językowej. Fonetyka i leksyka języka jest zbliżona do języka łotewskiego. Jednak na tym podobieństwa się kończą. Posługujący się tymi językami nie rozumieją się. W języku litewskim wyróżnia się dwa główne dialekty – auksztocki i żmudzki. Język litewski zawiera elementy języków grupy indoeuropejskiej. Pismo litewskie jest znane od XVI wieku i wykorzystuje alfabet łaciński.

Wiele komputerowych systemów tłumaczeniowych on-line nie rozpoznaje litewskich liter ze znakami diakrytycznymi. Często elektroniczni tłumacze "nazywają" Litwinów Rosjanami, a czasem także Polakami.

Języka litewskiego uczy się w celach naukowych na wielu wyższych uczelniach świata, ponieważ w ciągu wieków zachował on dawne formy języka indoeuropejskiego i do dzisiaj uważa się go za najbardziej konserwatywny ze wszystkich języków indoeuropejskich. Badanie języka litewskiego jest niezwykle istotne dla językoznawstwa porównawczo-historycznego. 

Aby zapewnić najwyższą jakość usług tłumaczeniowych, każdy tłumacz litewsko polski, pracujący w firmie NSGroup, odbył staże lub pracuje zawodowo na Litwie, co daje stałą styczność z językiem litewskim. Nasi tłumacze posiadają też wykształcenie zgodne z dziedziną tłumaczenia.

Świadczymy pełen zakres usług tłumaczeniowych w całej Polsce: Białystok, Bytom, Bydgoszcz, Bielsko-Biała, Częstochowa, Chorzów, Dąbrowa Górnicza, Elbląg, Gorzów Wielkopolski, Gliwice, Gdańsk, Gdynia, Kraków, Koszalin, Kielce, Kalisz, Katowice, Lublin, Legnica, Łódź, Opole, Olsztyn, Poznań, Płock, Rzeszów, Rybnik, Ruda Śląska, Radom, Szczecin, Sosnowiec, Tychy, Toruń, Tarnów, Wrocław, Włocławek, Wałbrzych, Warszawa, Zielona Góra, Zabrze

Ceny na stronach firmy NSGroup mają charakter informacyjny i nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu art. 66 §1 KC. innych przepisów prawnych


Native Speakers Group - .:NSGroup:.on Google+