+48 505 620 750
+48 887 778 687

adress

opinie     

Język angielski

Język angielski

Język angielski (the English language) – jest oficjalnym językiem mieszkańców Wielkiej Brytanii, USA (w trzydziestu jeden stanach), jednym z dwóch obowiązująch języków w Irlandii, Kanadzie i Malcie oraz w Australii i Nowej Zelandii. Funkcjonuje także jako język urzędowy w niektórych państwach Azji (Indie, Pakistan i in.) i Afryki. Osoby, mówiące w języku angielskim, w lingwistyce nazywają się anglofonami; zwłaszcza ten termin jest rozpowszechniony w Kanadzie. 

Większość firm w Polsce w różnym stopniu korzysta z usług tłumaczy angielsko-polskich , ponieważ język angielski jest językiem wiodącym wśród wszystkich zleceń na tłumaczenie tekstu oraz tłumaczenia ustne.

W praktyce stosunków międzynarodowych wykorzystuje się sześć podstawowych języków, z których angielski jest najczęściej używanym (później niemiecki, francuski i hiszpański). W języku angielskim publikuje się większość pism naukowych. Obecnie języka angielskiego, jako obcego, uczy się co czwarty człowiek na planecie. Półtora miliarda ludzi korzysta z niego w charakterze drugiego lub trzeciego języka, niezbędnego w profesjonalnym środowisku. Jest językiem ojczystym dla 500 mln ludzi. Dla 600 mln ludzi język angielski jest drugim językiem.

Język angielski zna kilkaset milionów mieszkańców całego świata. Jego znaczenie wzrasta wraz z rozwojem integracji światowego systemu stosunków rynkowych, rozszerzeniem relacji kulturalnych i społecznych. Biura i administracje większości kompanii międzynarodowych oraz tych powiązanych z rynkami zagranicznymi często prowadzone są w języku angielskim.

Świadczymy pełen zakres usług tłumaczeniowych w całej Polsce: Białystok, Bytom, Bydgoszcz, Bielsko-Biała, Częstochowa, Chorzów, Dąbrowa Górnicza, Elbląg, Gorzów Wielkopolski, Gliwice, Gdańsk, Gdynia, Kraków, Koszalin, Kielce, Kalisz, Katowice, Lublin, Legnica, Łódź, Opole, Olsztyn, Poznań, Płock, Rzeszów, Rybnik, Ruda Śląska, Radom, Szczecin, Sosnowiec, Tychy, Toruń, Tarnów, Wrocław, Włocławek, Wałbrzych, Warszawa, Zielona Góra, Zabrze

Ceny na stronach firmy NSGroup mają charakter informacyjny i nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu art. 66 §1 KC. innych przepisów prawnych


Native Speakers Group - .:NSGroup:.on Google+