+48 505 620 750
+48 887 778 687

adress

opinie     

Tłumacz polsko białoruski

 • Tłumaczenie z języka białoruskiego na język polski
 • Tłumaczenie z języka polskiego na język białoruski

Tłumacz białorusko polski

NSGroup to firma z długoletnim doświadczeniem, której działalność opiera się na indywidualnym i profesjonalnym podejściu do potrzeb klientów. Tworząc innowacyjne rozwiązania, staramy się spełniać oczekiwania wszystkich naszych kontrahentów. Pracują u nas najwyższej klasy specjaliści, którzy wykonują tłumaczenia w różnorodnych językach. Doskonale znając rynek usług językowych wiemy, że potrzebne są tłumaczenia na języki dobrze znane, jak i te mniej popularne. Dlatego też proponujemy usługi specjalistów takich, jak np. tłumacz polsko-białoruski.

Język białoruski należy do języków wschodniosłowiańskich i obejmuje dwa dialekty: południowo zachodni oraz północno wschodni. Do jego zapisu stosowano cyrylicę lub alfabet łaciński, natomiast dzisiaj język białoruski zapisywany jest wyłącznie za pomocą cyrylicy, co jest częstym powodem jego niezrozumienia.

Podejmując się tłumaczenia tego języka, tłumacz białoruski musi wykazać się jego doskonałą znajomością. Dzięki pracującym u nas native speakerom, którzy pochodzą z miejsc, gdzie obowiązuje język białoruski, możemy zagwarantować Państwu najlepszą jakość tłumaczeń.

Każdy tłumacz polsko-białoruski, współtworzący naszą firmę, zdobywał wykształcenie na specjalistycznych studiach językowych - w kraju jak i za granicą. Nabyta przez lata wiedza i praktyka pozwalają na wykonywanie w pełni profesjonalnych tłumaczeń zwykłych i przysięgłych.

W związku z tym, że tłumaczenia dotyczą różnorodnych dziedzin, tłumacz białoruski oprócz umiejętności językowych, musi posiadać fachową wiedzę związaną z konkretną branżą. Znajomość specyficznej terminologii jest kluczowa w tworzeniu prawidłowych przekładów. Dlatego też każdy tłumacz polsko białoruski specjalizuje się w innym obszarze wiedzy, z zakresu którego stale poszerza swoje kompetencje.

Tłumaczenia-polsko-białoruskie

Przy tworzeniu przekładów duże znaczenie ma indywidualne podejście do każdego z nich. Dlatego też odpowiedni tłumacz białoruski dobierany jest w zależności od tematyki i specjalizacji, której dotyczy tekst. Pozwala to na dokładną i rzetelną pracę nad tłumaczeniem i dostosowanie go do indywidualnych potrzeb każdego klienta.

W związku z tym, że obecnie językiem białoruskim posługuje się około 9 milionów ludzi, często istnieje konieczność jego tłumaczenia zarówno w formie pisemnej, jak i ustnej. Uczestnictwo w różnego rodzaju konferencjach, sympozjach czy spotkaniach biznesowych, wymusza obecność specjalisty jakim jest tłumacz polsko-białoruski. Wychodząc naprzeciw Państwa oczekiwaniom, proponujemy tłumaczenia konsekutywne oraz symultaniczne (np. tłumaczenia konferencyjne). Fachowa translacja, jaką wykonuje tłumacz białoruski, pozwala skupić się na merytorycznej stronie spotkania bez obaw o znajomość języka.

Osobnym rodzajem tłumaczeń w języku białoruskim są tłumaczenia przysięgłe. Ze względu na ich specyfikę, mogą być wykonywane jedynie przez osoby posiadające specjalne uprawnienia i umiejętności. Tłumacz polsko-białoruski, podejmując się tłumaczenia przysięgłego, oprócz znajomości języka musi także posiadać wiedzę z zakresu prawa i specjalizacji, jaką obejmuje tekst tłumaczenia. Ponadto przekład powinien odpowiadać wszystkim wymogom formalnym i być poświadczony pieczęcią, jaką posiada każdy przysięgły tłumacz białoruski.

Dbając o zadowolenie naszych klientów, cały czas wprowadzamy innowacyjne rozwiązania, które gwarantują jeszcze lepsze efekty naszej pracy. Nowoczesne programy do edycji tekstu czy obróbki graficznej, z których korzysta tłumacz polsko-białoruski, pozwalają tworzyć przekłady atrakcyjne wizualnie, dzięki czemu tekst tłumaczenia jest przejrzysty i łatwiejszy w zrozumieniu.

Stawiając na rozwój naszych pracowników, indywidualne podejście do każdego zlecenia, a także poufność wszelkich otrzymanych informacji, możemy zagwarantować Państwu najlepszą jakość tłumaczeń. Działając na terenie całego kraju, dajemy możliwość skorzystania z usług, jakie świadczy tłumacz polsko-białoruski, praktycznie w każdym miejscu.

 

Tłumacze języka białoruskiego specjalizują się w następujących dziedzinach tematycznych:

Tłumaczenia techniczne z języka białoruskiego, a także na język białoruski:

 • tłumaczenie katalogów, opisów technicznych, dokumentacji projektowej;
 • tłumaczenie tekstów z branży telekomunikacyjnej, budowy maszyn, techniki i nowoczesnych technologii;
 • tłumaczenie dokumentacji techniczno-ruchowej (DTR) i innych towarzyszących dokumentów technicznych;
 • tłumaczenie tekstów z branży budownictwa, technologii budowlanych, wydobycia i przetwórstwa ropy naftowej i gazu, przemysłu chemicznego.

Tłumaczenia medyczne z języka białoruskiego lub na język białoruski:

 • tłumaczenie dokumentacji farmaceutycznej: ulotki, dozowanie preparatów leczniczych;
 • tłumaczenie dokumentacji medycznej, instrukcji obsługi wyposażenia medycznego;
 • tłumaczenie medycznych artykułów naukowych, literatury medycznej naukowo-popularnej: przeglądów, monografii, dysertacji, poradników, pomocy naukowych dla lekarzy.

Tłumaczenia prawne z języka białoruskiego oraz na język białoruski:

 • tłumaczenie umów handlowych, kontraktów, statutów, upoważnień, porozumień, dokumentacji bankowej, audytów prawnych, memorandów;
 • tłumaczenie dokumentów podatkowych, dokumentów organizacyjnych, decyzji sądowych, licencji i certyfikatów, dokumentacji osobistej i rzeczowej (certyfikatów, protokołów prób, informacji i świadectw);
 • tłumaczenie ofert, zgłoszeń i opisów przetargowych, biznesplanów i innej dokumentacji prawnej;
 • tłumaczenie dokumentacji założycielskiej;
 • tłumaczenie dokumentów oraz zaświadczeń z archiwów o mieniu zabużańskim.

Tłumaczenie tekstów o tematyce ekonomicznej i bankowej z języka białoruskiego lub na język białoruski:

 • tłumaczenie sprawozdawczości finansowej i księgowej;
 • tłumaczenie dokumentacji ubezpieczeniowej, sprawozdań audytorskich, badań marketingowych, planów finansowych, faktur, zapytań, zgłoszeń, weksli, tekstów o tematyce reklamowej;
 • tłumaczenie upoważnień, korespondencji, artykułów ekonomicznych.

Tłumaczenia artystyczne i literackie z języka białoruskiego lub na język białoruski:

 • tłumaczenie listów, przemówień publicznych, materiałów reklamowych, książek, artykułów, list dialogowych filmów;
 • tłumaczenie materiałów drukowanych, tekstów programów radiowych, telewizyjnych i wiadomości agencji informacyjnych.

Inne obszary tematyczne i usługi tłumaczeniowe z języka białoruskiego oraz na język białoruski:

 • tłumaczenie tekstów z przemysłu spożywczego;
 • lokalizacja programów komputerowych, stron www, gier komputerowych;
 • tłumaczenie audio i wideo materiałów;
 • tłumaczenia przysięgłe z języka białoruskiego lub na język białoruski
 • redakcja i korekta tekstów o dowolnej tematyce.

Świadczymy pełen zakres usług tłumaczeniowych w całej Polsce: Białystok, Bytom, Bydgoszcz, Bielsko-Biała, Częstochowa, Chorzów, Dąbrowa Górnicza, Elbląg, Gorzów Wielkopolski, Gliwice, Gdańsk, Gdynia, Kraków, Koszalin, Kielce, Kalisz, Katowice, Lublin, Legnica, Łódź, Opole, Olsztyn, Poznań, Płock, Rzeszów, Rybnik, Ruda Śląska, Radom, Szczecin, Sosnowiec, Tychy, Toruń, Tarnów, Wrocław, Włocławek, Wałbrzych, Warszawa, Zielona Góra, Zabrze

Ceny na stronach firmy NSGroup mają charakter informacyjny i nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu art. 66 §1 KC. innych przepisów prawnych


Native Speakers Group - .:NSGroup:.on Google+