+48 505 620 750
+48 887 778 687

adress

opinie     

Tłumacz polsko-portugalski w NSGroup to profesjonalista z klasą, obszerną wiedzą i doświadczeniem

Tłumacz polsko portugalski

Firma NSGroup, działająca z powodzeniem od ponad 20 lat na rynku komunikacji językowej, oferuje usługi tłumaczeniowe najwyższej jakości. Obecnie dużym zainteresowaniem cieszy się tłumacz polsko-portugalski, co wynika z konieczności tłumaczenia wielu ważnych dokumentów międzynarodowych związanych ze współpracą inwestycyjno-kapitałową Polski i Portugalii. W związku z tym, że tego typu translacji może podjąć się jedynie profesjonalny tłumacz przysięgły języka portugalskiego, zrzeszyliśmy najlepszych ekspertów w tej dziedzinie, a tłumaczenia przysięgłe stały się naszą specjalnością.

Właściwości tłumaczenia w zakresie języka portugalskiego

Język portugalski, należący do grupy romańskiej języków indoeuropejskich, zajmuje drugie miejsce, zaraz po języku hiszpańskim, wśród najbardziej rozpowszechnionych języków romańskich na świecie. Obecnie posługuje się nim ok. 210 mln osób, głównie zamieszkujących Portugalię, a także jej byłe kolonie m.in. Brazylię, Angolę, Mozambik, Gwineę Środkową i inne, w których portugalski uznany jest za język urzędowy. Mimo tak powszechnej znajomości tego języka, tłumacz polsko-portugalski okazuje się niezbędny, zwłaszcza w oficjalnych kontaktach międzynarodowych.

Tłumacz polski portugalski

Język portugalski posiada dwie oficjalne odmiany, tzw. kontynentalną - europejską i brazylijską. Naturalne różnice, charakteryzujące te dwa warianty portugalskiego, mogą stanowić o trudności pracy, jaką wykonuje tłumacz polsko-portugalski. Jak pokazuje nasza praktyka, najkorzystniejszym dla jakości przekładu jest zatrudnienie native speakera, który - będąc nosicielem portugalskiego i mając codzienny kontakt z tym językiem - doskonale radzi sobie z nawet najbardziej skomplikowanymi tłumaczeniami. Realizacja przekładów, szczególnie tych z zakresu literatury, oprócz doskonałych umiejętności językowych wymaga, aby tłumacz polsko-portugalski dogłębnie poznał kulturę, politykę i historię kraju rodzimego dla twórcy oryginalnego tekstu. Mówiąc o języku portugalskim i umiejętnościach, jakie powinien posiadać profesjonalny tłumacz polsko-portugalski, nie można zapomnieć także o społecznych aspektach tj. rola samby, piłki nożnej czy też muzyki w kształtowaniu obecnego języka portugalskiego.

Podobnie jak wszystkie inne języki, portugalski posiada szereg charakterystycznych tylko dla niego właściwości, które tłumacz polsko portugalski powinien uwzględnić podczas przekładu. W przypadku kontynentalnej odmiany portugalskiego, jedną z najważniejszych zasad, o jakich tłumacz portugalskiego musi pamiętać, jest brak używania zaimków, co jest możliwe dzięki konfiguracji czasowników, która ewidentnie wskazuje na jego osobę czy liczbę. Oprócz tego istnieją także określone reguły odnoszące się do fonetyki, które decydują o unikalności dźwięku tego romańskiego języka. Portugalski w wersji brazylijskiej również posiada specyficzne własności, odróżniające go od wersji brazylijskiej. Ważne jest, aby tłumacz polsko-portugalski doskonale orientował się w tych rozróżnieniach i przekładał w taki sposób, aby tłumaczony tekst był zrozumiały dla każdego użytkownika tego języka.

Tłumaczenia przysięgłe w języku portugalskim

Tłumacz polsko portugalski przysięgły

Tak jak wspominaliśmy wcześniej, język portugalski ze względu na współpracę Polski i Portugalii mi.in. w zakresie gospodarczym, jest przedmiotem tłumaczenia wielu międzynarodowych dokumentów, których przekład wymaga specjalnych uprawnień i kwalifikacji. W związku z czym może go wykonywać jedynie tłumacz przysięgły języka portugalskiego. W przypadku tego najtrudniejszego rodzaju tłumaczenia ważne jest, aby oprócz posiadania doskonałych umiejętności językowych, tłumacz polsko-portugalski był także specjalistą w wąskiej dziedzinie wiedzy, zdał wymagane egzaminy państwowe, jak również znał międzynarodowe prawo. Tak wysokie wymagania sprawiają, że tylko wyróżniający się wiedzą i umiejętnościami tłumacz polsko portugalski może uzyskać tytuł tłumacza przysięgłego. NSGroup, wiedząc jak ważną rolę pełnią w dzisiejszych czasach przekłady przysięgłe, postarała się, aby każdy pracujący w niej przysięgły tłumacz polsko portugalski był ekspertem i mógł wykonywać przekłady zgodne z międzynarodowymi standardami. Tym, co decyduje o profesjonalizmie naszych pracowników, są nie tylko wysokie kwalifikacje i bogate doświadczenie zawodowe, ale także fakt, że tłumacz polsko-portugalski (jak i rosyjski, niemiecki i in.) stale poszerza swoją wiedzę i umiejętności w zakresie tłumaczeń poprzez liczne szkolenia i staże w zagranicznych firmach.

Dlaczego właśnie NSGroup?

Rynek usług tłumaczeniowych należy obecnie do jednych z najbardziej rozwijających się, co związane jest ze stale powiększającą się liczbą biur oferujących różnorakie tłumaczenia. Jednak, jak wynika z naszych obserwacji i doświadczenia, mimo tak dużego wyboru ciężko znaleźć profesjonalnych tłumaczy, nawet tak popularnych języków jak portugalski.

Tłumacz polsko portugalski NSGroup to jeden z najbardziej docenianych na rynku specjalistów, który świadczy usługi w zakresie wszystkich typów przekładów z języka i na język portugalski. Staramy się, aby każde zlecenie realizowane było przez eksperta posiadającego kierunkowe wykształcenie i umiejętności wymagane do danego typu przekładu. Tłumacz polsko-portugalski podejmując się tłumaczenia, wykorzystuje całą swoją wiedzę, doświadczenie i wypracowane przez lata metody, tak aby końcowy efekt spełniał wszystkie wymagania naszych klientów.

Jeżeli potrzebujesz tłumaczenia ważnych dokumentów, organizujesz konferencję czy spotkanie biznesowe w języku portugalskim, tłumacz polsko-portugalski będzie Twoim najlepszym partnerem w kontaktach międzynarodowych. Skontaktuj się z nami telefonicznie lub mailowo i przekonaj się, kim jest profesjonalny tłumacz portugalskiego.

Świadczymy pełen zakres usług tłumaczeniowych w całej Polsce: Białystok, Bytom, Bydgoszcz, Bielsko-Biała, Częstochowa, Chorzów, Dąbrowa Górnicza, Elbląg, Gorzów Wielkopolski, Gliwice, Gdańsk, Gdynia, Kraków, Koszalin, Kielce, Kalisz, Katowice, Lublin, Legnica, Łódź, Opole, Olsztyn, Poznań, Płock, Rzeszów, Rybnik, Ruda Śląska, Radom, Szczecin, Sosnowiec, Tychy, Toruń, Tarnów, Wrocław, Włocławek, Wałbrzych, Warszawa, Zielona Góra, Zabrze

Ceny na stronach firmy NSGroup mają charakter informacyjny i nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu art. 66 §1 KC. innych przepisów prawnych


Native Speakers Group - .:NSGroup:.on Google+