+48 505 620 750
+48 887 778 687

adress

opinie     

Tłumaczenie tekstów specjalistycznych – dowiedz się więcej

Życie, będąc pasmem niespodziewanych wydarzeń, często zmusza nas do ekspresowych działań. Jednak zdarza się, że z braku doświadczenia lub odpowiednich znajomości, nie jesteśmy w stanie sprostać wszystkim wyzwaniom. Dlatego tak bardzo potrzebni są specjaliści gotowi pomóc w każdej trudnej sytuacji. Obecnie, wraz ze wzrostem współpracy z zagranicznymi partnerami, pojawia się zapotrzebowanie na tłumaczenie tekstów specjalistycznych, które ze względu na swoją specyfikę mogą być realizowane jedynie przez ekspertów.

Tłumaczenie tekstów specjalistycznych

Firma NSGroup wychodząc naprzeciw wymaganiom nowoczesnego rynku komunikacji językowej, stworzyła zespół, w skład którego wchodzą najlepsi tłumacze. Realizujemy tłumaczenie tekstów specjalistycznych zarówno dla osób prywatnych, jak i firm czy organizacji. Nasi pracownicy, dzięki profesjonalnemu przygotowaniu, wykonują każdego rodzaju przekład - niezależnie od tego, jakiej specjalizacji dotyczy.

Tłumaczenie specjalistyczne to jeden z najbardziej wymagających rodzajów przekładów, co jest związane przede wszystkim z jego specyfiką. Teksty dotyczące wąskiej dziedziny wiedzy, nasycone są charakterystycznymi pojęciami i terminami, których prawidłowa translacja jest kluczowa dla jakości wyjściowych dokumentów. Trzeba pamiętać o tym, że tłumaczenie tekstów specjalistycznych musi odbywać się zgodnie z międzynarodowymi standardami, gdyż nawet najmniejszy błąd może mieć poważne następstwa. Ponadto tłumacz, wykonując tłumaczenie tekstów specjalistycznych, powinien zwrócić uwagę na ich stylistykę, która jest inna niż w przypadku zwykłych przekładów. Specyficzny język spotykany zwłaszcza w tekstach naukowych sprawia, że bardzo łatwo popełnić błąd i źle odczytać sens konkretnego zdania.

Tłumaczenie specjalistycznych tekstów

Firma NSGroup, wiedząc jak ważną rolę spełniają dzisiaj tłumaczenia specjalistyczne, zadbała o to, aby ich realizacją zajmowali się wyłącznie specjaliści, których doświadczenie i profesjonalizm gwarantują najwyższą jakość usług. Zdobyte na najlepszych uczelniach wykształcenie i długoletnia praktyka zagraniczna sprawiły, że nasi tłumacze są tak doceniani przez współpracujące z nami firmy i osoby prywatne. Tłumaczenie tekstów specjalistycznych wymaga od tłumacza przede wszystkim wiedzy z zakresu wąskiej dziedziny, w związku z czym tak ważne jest wykształcenie kierunkowe. Zupełnie inaczej będzie wyglądało tłumaczenie dokumentów technicznych, prawniczych czy też artykułów naukowych. Dlatego zatrudniamy tłumaczy o różnych specjalizacjach, aby móc zrealizować każdy zlecony nam przekład.

Tłumaczenia specjalistyczne odgrywają istotną rolę w komunikacji językowej pomiędzy ekspertami z poszczególnych dziedzin nauki. W związku z tym, że często pochodzą oni z różnych stron świata, pomoc tłumacza okazuje się niezbędna. Nasza firma realizuje przekłady w praktycznie wszystkich językach, zarówno w formie pisemnej jak i ustnej (tłumaczenia symultaniczne oraz konsekutywne). Dzięki naszym tłumaczom współpraca z zagranicznymi kontrahentami nie stanowi problemu, a wykonywane przez nas tłumaczenie tekstów specjalistycznych staje się podstawą nienagannej reputacji rozmaitych firm.

Firma NSGroup to nie tylko wykwalifikowana kadra tłumaczy, ale także zespół profesjonalnych redaktorów, których wkład w tworzenie przekładów jest nieoceniony. W związku z tym, że tłumaczenie tekstów specjalistycznych jest złożonym procesem i często wymaga współpracy kilku tłumaczy i konsultantów, odpowiednia edycja tekstu staje się konieczna. To dzięki pracy redaktorów końcowy tekst jest jednolity stylistycznie i wolny od błędów, a tłumaczenie wykonane przez odpowiedniego, dla danej tematyki, tłumacza.

Tłumaczenia tekstów specjalistycznych

Nie ulega wątpliwości, że jakość przekładu zależy w głównej mierze od umiejętności i wiedzy tłumaczy, ale nie można zapominać także o graficznej oprawie dokumentów. Korzystając z najnowszych osiągnięć technologicznych i programów graficznych dbamy o to, aby przetłumaczony tekst był przejrzysty i łatwy w odbiorze. Doskonale zdajemy sobie sprawę, że tłumaczenie tekstów technicznych to nie tylko tłumaczenie wyrażeń i zwrotów, ale także rysunków technicznych, schematów czy tabel, które mają zwykle kluczowe znaczenie dla zrozumienia tekstu. Niezależnie do tego, jak bardzo złożony jest dokument mający być przedmiotem tłumaczenia, potrafimy stworzyć jego lustrzane odbicie w docelowym języku, a dzięki nowoczesnej technice możemy robić to szybko i profesjonalnie.

Tłumaczenie tekstów specjalistycznych to jedno z najtrudniejszych wyzwań, jakie stoją przed osobą wykonującą zawód tłumacza. Oprócz dużej odpowiedzialności, umiejętności pracy pod presją czasu, tłumacz musi wykazać się doskonałą znajomością języków, w zakresie których przekłada, a także posiadać kierunkowe wykształcenie. Tak duże wymagania sprawiają, że tylko nieliczni mogą być fachowcami w tej dziedzinie. Nasi tłumacze to ludzie, dla których tłumaczenie tekstów specjalistycznych to nie tylko praca, ale przede wszystkim pasja.

NSGroup to firma z wieloletnim doświadczeniem, która - dzięki profesjonalnemu podejściu do klientów - cały czas pozostaje liderem jakości i ceny na rynku usług tłumaczeniowych. Wykonujemy różnego rodzaju tłumaczenia, z których priorytetowe miejsce zajmują tłumaczenia specjalistyczne. Angielski to najczęściej przekładany w ich zakresie język, jednak oferujemy tłumaczenia na wiele innych, m.in. na język niemiecki, ukraiński, białoruski, hiszpański itd.

Indywidualne podejście do każdego zlecenia, najlepsi specjaliści i wypracowane przez wiele lat metody pracy, pozwalają nam na terminowe wykonywanie wysokiej jakości tłumaczeń. Cennik na usługi tłumaczeniowe zależy od wielu czynników, tj. złożoność tekstu, konieczność konsultacji ze specjalistami czy czas realizacji przekładu. Szczegółowych informacji dotyczących warunków współpracy udzieli Państwu nasz konsultant.

Świadczymy pełen zakres usług tłumaczeniowych w całej Polsce: Białystok, Bytom, Bydgoszcz, Bielsko-Biała, Częstochowa, Chorzów, Dąbrowa Górnicza, Elbląg, Gorzów Wielkopolski, Gliwice, Gdańsk, Gdynia, Kraków, Koszalin, Kielce, Kalisz, Katowice, Lublin, Legnica, Łódź, Opole, Olsztyn, Poznań, Płock, Rzeszów, Rybnik, Ruda Śląska, Radom, Szczecin, Sosnowiec, Tychy, Toruń, Tarnów, Wrocław, Włocławek, Wałbrzych, Warszawa, Zielona Góra, Zabrze

Ceny na stronach firmy NSGroup mają charakter informacyjny i nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu art. 66 §1 KC. innych przepisów prawnych


Native Speakers Group - .:NSGroup:.on Google+